Web Analytics
Shqiptart e Maqedonis festojn krijimin e Ushtris s Kosovs Lajme

Shqiptart e Maqedonis festojn krijimin e Ushtris s Kosovs Lajme

<

Shkruan: Mevludin Imeri. Shqiptarët e Maqedonisë e mirëpresin formimin e Ushtrisë ...

"SHBA ka nisur armatimin për Ushtrinë e Kosovës"

Eksperti i sigurisë flet për Ushtrinë e Kosovës dhe kundërshtimin e NATO-s: Kosova në defanzivë diplomatike - Bota Sot

Krijimi i ushtrisë së Kosovës ka gjetur hapësirën e një analize në faqen “online” të BBC-së.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së ka vendosur që seanca e Kuvendit të Kosovës për formimin e Ushtrisë të mbahet më 14 dhjetor.

Zyrtare/ Kuvendi miraton krijimin e ushtrisë së Kosovës

Ushtria e Kosovës me 8 mijë ushtarë, buxheti shtohet çdo vit

Edhe pak minuta e ndajnë Kosovën nga themelimi i ushtrisë së saj, përmes transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Kuvendi pritet të nisë nga momenti ...

Lajme

Reutera shkruan për formimin e Ushtrisë së Kosovës

Serbia reagon për Ushtrinë e Kosovës, Vulin: Qëllimi i saj është hyrja në konflikt me ne - Bota Sot

"Nëse Kosova formon Ushtrinë, Serbia të ndërhyjë ushtarakisht"

Përkrahja e SHBA-ve, vendimtare për krijimin e ushtrisë së Kosovës - Bota Sot

Kroacia e Mali i Zi përkrahin formimin e ushtrisë së Kosovës pa kushte - Bota Sot

Në ditën e ushtrisë ish-ushtari heq përgjithmonë uniformën e UÇK-së Kosova ...

Ushtria e Kosovës i pengon Rusisë, krijimin e saj ministrja ruse e quan shkelje të Rezolutës 1244

Komandanti i FSK-së,Gjenerallejtënant, Rrahman Rama, ka treguar edhe për armatimin që do të ketë Ushtria e Kosovës si dhe trajnimet që do të bëjnë ushtarët ...

Oficerja e parë shqiptare në Zvicër, uron Kosovën për formimin e ushtrisë - Bota Sot

Vështirësitë e krijimit të Ushtrisë së Kosovës

KS i OKB-së debaton për Ushtrinë e Kosovës

Ushtria shqiptare feston 106-vjetorin, Meta e Xhaçka urojnë burrat e gratë në uniformë

Rilindja e FA, nga “26 gjeneralët” e Saliut, tek “ushtria” e Oltës | Gazeta Dita

Serbët e Kosovës dhe qeveria në Beograd e kundërshtojnë themelimin e ushtrisë së Kosovës.

Për Gjuriqin Ushtria e Kosovës është pushtuese e Serbisë, kërcënohet se do të arrestohen pjesëtarët

“Shtetet më të forta e përkrahin formimin e ushtrisë së Kosovës” - Bota Sot

Ramadani: Transformimi i FSK-së në ushtri zgjat 10 vjet. Njohësit e ...

Mediat serbe: Ushtria e Serbisë ka ngritur gatishmërinë luftarake, shkaku i Kosovës

Votimi i sotëm do të shndërronte 4 mijë pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri profesioniste të Kosovës. BBC shkruan se Kosova është territor ...

Çedomir Jovanoviq: Shqiptarët nuk ndjehen të sigurt pa ushtri, shkaku i së kaluarës

Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni, përmes një deklarate të përbashkët e dërguar dhe e miratuar fillimish nga BDI, kanë shprehur ...

Thaçi në Kroaci merr mbështetje për formimin e Ushtrisë së Kosovës - Bota Sot

Yjet reagojnë për formimin e Ushtrisë

Pacolli i informon homologët e tij botëror për formimin e Ushtrisë

Presidenti Hashim Thaçi pas kthimit nga SHBA-ja ka deklaruar se në mesin e shumë temave që i kanë diskutuar me përfaqësuesit e shume shteteve anëtare të ...

USHTRIA E KOSOVËS

Shtetas shqiptarë nga Maqedonia e Kosova janë të përfshirë në këtë krim.

Lajthitja e madhe: Tito sillej mirë me shqiptarët!

A do të ketë ushtria e Kosovës tanke? Tregon Komandanti i FSK-së - Bota Sot

Shala: Kosova s'ka pse të frikësohet nga deklaratat e Serbisë për luftë

Gjelat e Peqinit, zhvillohet panairi i përvitshëm - Top Channel Albania - News - Lajme

/Ora News.tv/

truekapo Verified

Reagon ashpër Rusia për formimin e Ushtrisë, e jep këtë urdhër

BBC në serbisht e shpjegon me një proverbë formimin e ushtrisë së Kosovës - GazetaExpress

Takimi në Tiranë - Ushtria e Kosovës, NATO: Nuk ka marrëveshje me Serbinë

Putin trondit botën: Jetoja me qera, kanë dashur të më “heqin qafe”

Eksperti i sigurisë flet për formimin e Ushtrisë dhe përballjen me NATO-n - Bota Sot

Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, ...

Qeveria: Presioni s'e lëviz taksën

48268837-2833058900044942-3240269576033796096-n.jpg

Maqedonia kundër formimit të Ushtrisë së Kosovës

Video e rrallë – Ushtria greke duke djegur Shqipërinë e Jugut, më 1912 - Bota Sot

Thaçi turpëron Vuçiqin në OKB: Keni vrarë 13 mijë e 500 shqiptarë, gra, fëmijë, pleq. Dhunuat 20 mijë femra! - Bota Sot

"Një ëndërr e keqe", përlotet mes dhimbjes babai i Sala

Media boshnjake: “Me shqiptarët s'ka hajgare, shihni si e poshtëron Daçiqin kjo bukuroshe shqiptare” - Bota Sot

Një histori e rrallë mes Myslym Pezës dhe kryeministrit kuisling të ' ...

Vulin: Ishim të gatshëm t`i përgjigjeshim krijimit të Ushtrisë së Kosovës

Këto janë nëntë emblemat e njesive të Ushtrisë së Kosovës dhe kuptimi i tyre - Bota Sot

Lajm i madh: SHBA përkrahë formimin e ushtrisë, përkundër deklaratave të sekretarit të NATO-s

Çmenden serbët pasi që Kosova do të bëhet me ushtri, ja çfarë gënjeshtre shpikin - Bota Sot

Analisti nga SHBA-ja godet sekretarin e NATO-s, pasi refuzoi krijimin e ushtrisë së Kosovës

Ushtria e Kosovës po bëhet, por do të befasoheni kur te kuptoni sa pilot ka Kosova - Bota Sot

Limaj për miratimin e projektligjeve për Ushtrinë: Ditë historike, urime Kosovë - Bota Sot

Zëvëndës Ndihmës Sekretari amerikan e ka kundërsthuar Vuçiqin kur ka qenë në pyetje Ushtria e Kosovës. E vetmja gjë që presidenti ...

Çmenden serbët pas formimit të ushtrisë së Kosovës, ja çfarë shkruajnë mediat serbe - Bota Sot

Analistët: Përkrahja e SHBA-së vendimtare për krijimin e ushtrisë së Kosovës

Sahatqija: SHBA e përkrahë formimin e Ushtrisë së Kosovës

Forcat e NATO-s këtu janë të vendosura për gati dy dekada, menjëherë pas përfundimit të luftës në Kosovë”, thuhet në këtë artikull të publikuar.

“Më në fund, Kosova po bëhet me ushtri” - Bota Sot

Serwer mbështet krijimin e Ushtrisë së Kosovës, kritikon qëndrimin e NATO-s

Ushtria e Kosovës nuk do të udhëhiqet nga Arkani

Ai ...

Banorët e Prishtinës, valle shqiptare për Ushtrinë e Kosovës - Top Channel Albania - News - Lajme

Ripushtimi i Kosovës nga ushtria serbe më 1918

Preshevë, 18 mars -Më 7 prill 2009 Shqipëria u bë anëtare e plotë e NATO-s. Kjo i ka gëzuar jo vetëm shqiptarët nga Shqipëria, por të gjithë shqiptarët kudo ...

MPJ

Rusia i dërgon mesazh Serbisë pasi Kosova themeloi ushtrinë

Pas videos në ushtrinë zvicerane, del video e re, ja çka bëjnë shqiptarët në ushtrinë gjermane - Bota Sot

Masakra e Manastirit: Kur otomanët vetëm në një ditë vranë 1000 shqiptarë

Partia ZGJIDHJA ka reaguar për votimin historik të parlamentit të Kosovës për krijimin e ushtrisë së Kosovës. ZGJIDHJA nënvizon se pas shpalljes së ...

Plagosja e Azem Vllasit, Fatmir Limaj sot jep dëshminë e tij

Derisa shumë politikanë e fytyra publike e shprehën gëzimin dhe emocionet me urimet më të mira për miratimin e tri projektligjeve që i hapin rrugë krijimit ...

Berisha: Izet Demaj ishte luftëtar i Brigadës 138 “Agim Ramadani” të UÇK-së - Bota Sot

Shqipëria dhe Kosova me platformë të përbashkët për çështjen e kufijve? - Bota Sot

Ky është amerikani që i dha bekimin formimit të Ushtrisë së Kosovës - Bota Sot

Tërheqja e Ushtrisë serbe nëpër Dukagjin

Piloti i parë i Kosovës Zabeli intervistohet nga portali gjerman: Jam krenar që jam biri dhe vëllai i dëshmorit, në Turqi shkuam dy shqiptarë nga Kosova ...

Vuçiç: Ushtria e Kosovës do të rrezikonte paqen e stabilitetin

Brnabiç vazhdon të 'vajtojë' Ushtrinë e Kosovës, thotë se është kërcenim ndaj marrëveshjeve

Festim Lato dhe Ushtria Çlirimtare e Çamerisë, loja agjenturore e Greqisë

Shkruan: Mevludin Imeri. Shqiptarët e Maqedonisë e mirëpresin formimin e Ushtrisë ...

Partia e serbëve pranon të bisedojë për krijimin e Ushtrisë së Kosovës

"SHBA ka nisur armatimin për Ushtrinë e Kosovës"

Të premten, Kosova i hap rrugën krijimit të ushtrisë së saj, por Serbia kërcënon me reagim ushtarak. Një deklaratë e tillë përbën pikën kulmore të ...

Zyrtare/ Kuvendi miraton krijimin e ushtrisë së Kosovës

BBC: Ëndërrimtarët e Ushtrisë së Kosovës tërbojnë Serbinë fqinje

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së ka vendosur që seanca e Kuvendit të Kosovës për formimin e Ushtrisë të mbahet më 14 dhjetor.

Me fajin e politikës, Kosova mbetet ende pa ushtri

Eksperti i sigurisë flet për Ushtrinë e Kosovës dhe kundërshtimin e NATO-s: Kosova në defanzivë diplomatike - Bota Sot

Roli i Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të dalin si rezultat i procesit të transformimit nga Forca e Sigurisë së Kosovës, ditëve të fundit ...

Serbia reagon për Ushtrinë e Kosovës, Vulin: Qëllimi i saj është hyrja në konflikt me ne - Bota Sot

"Nëse Kosova formon Ushtrinë, Serbia të ndërhyjë ushtarakisht"

BBC në serbisht e shpjegon me një proverbë formimin e ushtrisë së Kosovës

Përkrahja e SHBA-ve, vendimtare për krijimin e ushtrisë së Kosovës - Bota Sot

Ramadani: Transformimi i FSK-së në ushtri zgjat 10 vjet. Njohësit e ...

Pjesëtarë të FSK-së ishin të pranishëm në Kuvendi ne Kosovës, gjatë miratimit të

Ushtria e Kosovës i pengon Rusisë, krijimin e saj ministrja ruse e quan shkelje të Rezolutës 1244

Në ditën e ushtrisë ish-ushtari heq përgjithmonë uniformën e UÇK-së Kosova ...

... e sotme plenare me 101 vota, ai për Forcën e Sigurisë së Kosovës me 98, kurse projektligji për shërbim në Forcën e Sigurisë së Kosovës me 96 vota.

Oficerja e parë shqiptare në Zvicër, uron Kosovën për formimin e ushtrisë - Bota Sot

KS i OKB-së debaton për Ushtrinë e Kosovës

Votimi i sotëm do të shndërronte 4 mijë pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri profesioniste të Kosovës. BBC shkruan se Kosova është territor ...

Shpresë se do të formohet ushtria e Kosovës (Foto/Video)

Shtetas shqiptarë nga Maqedonia e Kosova janë të përfshirë në këtë krim.

“Shtetet më të forta e përkrahin formimin e ushtrisë së Kosovës” - Bota Sot

Ushtria e Kosovës

Vështirësitë e krijimit të Ushtrisë së Kosovës

Analisti ushtarak serb flet për Ushtrinë e Kosovës

Zëvendësministrja Vuniqi takohet me Kryetarin e Li.

Përfaqësuesit e partive politike shqiptare në Maqedoni, përmes një deklarate të përbashkët e dërguar dhe e miratuar fillimish nga BDI, kanë shprehur ...

Video e tmerrit: Kështu nisi ndarja e Mitrovicës, ja se si francezët penguan shqiptarët - Bota Sot

Mediat serbe: Ushtria e Serbisë ka ngritur gatishmërinë luftarake, shkaku i Kosovës

Pacolli i informon homologët e tij botëror për formimin e Ushtrisë

Historia prekëse e pilotit të parë të Ushtrisë së Kosovës: Serbët ia vranë babanë dhe vëllain - Bota Sot

Me këtë fotografi që publikohet për herë të parë, të 4 ushtarakëve shqiptarë në ditët e para të krijimit të Ushtrisë Kombëtare më 1912, dua të uroj gjithë ...

Video e rrallë: Betimi i UÇK-së në Prekaz

Ushtria e shumëpritur festohet me valle në sheshin e Prishtinës - Bota Sot

Krijimi i Ushtrisë së Kosovës është një ditë e shënuar dhe një hap shumë i rëndësishëm për konsolidimin e shtetit. Përpjekjet për të mbërritur deri këtu ...

Kastriot Tusha - Ushtria e Kosovës

Njihuni me humanistin që ju rikthen buzëqeshjen familjeve në nevojë

A do të ketë ushtria e Kosovës tanke? Tregon Komandanti i FSK-së - Bota Sot

Lajthitja e madhe: Tito sillej mirë me shqiptarët!

truekapo Verified

Profesori i Parisit: Me ndihmën e Amerikës u ndal zhbërja e Kosovës - Bota Sot

Reagon ashpër Rusia për formimin e Ushtrisë, e jep këtë urdhër

Rilindja e FA, nga “26 gjeneralët” e Saliut, tek “ushtria” e Oltës | Gazeta Dita

Vulin: Kosova nuk mund të ketë ushtri, e pengon Rezoluta 1244

Gjelat e Peqinit, zhvillohet panairi i përvitshëm - Top Channel Albania - News - Lajme

Eksperti i sigurisë flet për formimin e Ushtrisë dhe përballjen me NATO-n - Bota Sot

Limaj për miratimin e projektligjeve për Ushtrinë: Ditë historike, urime Kosovë - Bota Sot

Maqedonia kundër formimit të Ushtrisë së Kosovës

EuroNews: Ushtria e Kosovës do të votohet lehtësisht, Serbia është e zemëruar - Bota Sot

Preshevë, 18 mars -Më 7 prill 2009 Shqipëria u bë anëtare e plotë e NATO-s. Kjo i ka gëzuar jo vetëm shqiptarët nga Shqipëria, por të gjithë shqiptarët kudo ...

Ja kush e bëri kaq të bukur stemën e Forcës së Sigurisë së Kosovës - Bota Sot

Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, ...

Thaçi turpëron Vuçiqin në OKB: Keni vrarë 13 mijë e 500 shqiptarë, gra, fëmijë, pleq. Dhunuat 20 mijë femra! - Bota Sot

Kosova bëhet me ushtri. Kuvendi miraton krijimin e saj

Kosova ka nisur planet për formimin e ushtrisë së saj. Forcat e Armatosura të Kosovës do të jenë ato që aktualisht njihen si Forca e Sigurisë.

Këto janë nëntë emblemat e njesive të Ushtrisë së Kosovës dhe kuptimi i tyre - Bota Sot

Kosova bëhet me ushtri, Kuvendi kreu obligimin moral, kombëtar e ligjor - Bota Sot

Masakra e Manastirit: Kur otomanët vetëm në një ditë vranë 1000 shqiptarë

Lajm i madh: SHBA përkrahë formimin e ushtrisë, përkundër deklaratave të sekretarit të NATO-s

Vulin: Ishim të gatshëm t`i përgjigjeshim krijimit të Ushtrisë së Kosovës - Bota Sot

Serwer mbështet krijimin e Ushtrisë së Kosovës, kritikon qëndrimin e NATO-s

Kryetari i Komisionit Parlamentar për mbikëqyrje të FSK-së Haxhi Shala, ka komentuar deklaratën e sekretarit të përgjithshëm të NATO-së, i cili ka thënë se ...

Presidenti Thaçi pjesë e forumit më .

Ja platformat e fqinjëve për shfarosjen e shqiptarëve!

“Sot janë gëzuar ushtarët e Ibrahim Rugovës dhe ushtarët e Adem Jasharit” - Bota Sot

Shqiptarët e Bullgarisë dhe fshati shqiptar Mandrica

Zëvëndës Ndihmës Sekretari amerikan e ka kundërsthuar Vuçiqin kur ka qenë në pyetje Ushtria e Kosovës. E vetmja gjë që presidenti ...

Hoxha nga Mitrovica e pranon: Turqia ka dashur që t'i asimiloj shqiptarët - Bota Sot

Analistët: Përkrahja e SHBA-së vendimtare për krijimin e ushtrisë së Kosovës

Historiani serb: Ushtria jonë për dy ditë do t'i shkelte shqiptarët e Kosovës

Haradinaj: Ushtria e Kosovës si çdo ushtri e botës, asgjë 'mangu' nuk ka

Forcat e NATO-s këtu janë të vendosura për gati dy dekada, menjëherë pas përfundimit të luftës në Kosovë”, thuhet në këtë artikull të publikuar.

Qeveria e Gjermanisë tregon qëndrimin që e kanë për krijimin e Ushtrisë - Bota Sot

Sahatqija: SHBA e përkrahë formimin e Ushtrisë së Kosovës

Harta e Shqipërisë Natyrale

LAJME

Banorët e Prishtinës, valle shqiptare për Ushtrinë e Kosovës - Top Channel Albania - News - Lajme

Ripushtimi i Kosovës nga ushtria serbe më 1918

Jeta e Albin Kurtit në rrezik nga mbetjet e UDB-së?

Rusia i dërgon mesazh Serbisë pasi Kosova themeloi ushtrinë

“FSK ose Ushtria e Kosovës në të ardhmen, ne jemi Ushtria e Kosovës por

Qeveria e Maqedonisë, shqiptarëve ua shet plehun për flori!

Bërnabiq: Sjellja e shqiptarëve të Kosovës s'do të kalojë pa pasoja - Bota Sot

Berisha: Izet Demaj ishte luftëtar i Brigadës 138 “Agim Ramadani” të UÇK-së - Bota Sot

Plagosja e Azem Vllasit, Fatmir Limaj sot jep dëshminë e tij

Harta e Evropës

Meta: Ushtria e Kosovës, vendim historik