Web Analytics
Lajmi i fundit Autobusi me nxns t shkollave t mesme del nga

Lajmi i fundit Autobusi me nxns t shkollave t mesme del nga

<

Veliaj jep lajmin e mirë për gjithë nxënësit: Shumë shpejt nis ndërtimi i 5 shkollave të reja

Mësimi mbi fenë nis zbatimin në shkollat publike, por s'ka libra

LISTA/ Zbardhen emrat e nxënësve të shkollave të mesme që do marrin bursë

Nis rikonstruksioni i shkollës profesionale në Pogradec, nxënësit ngelen pa mësim

Në provincën Amasya, një autobus pasagjerësh u përmbys gjatë udhëtimit nga provinca Ordu e Detit të Zi deri në Stamboll, duke lënë dy të vdekur dhe 35 të ...

Del nga rruga një autobus me gjimnazistë në Suedi, 3 të vdekur

Bashkia Tiranë, investimet në arsim, shkollat e kopshtet që do të rikonstruktohen

Tiranë, shtohen 50 mësues ndihmës në shkolla, Kraja: E domosdoshme për nxënësit me aftësi ndryshe

Gjithashtu duke filluar nga ky vit, Albchrome në bashkëpunim me shkollën profesionale “Ali Myftiu” në Elbasan, do të rihapë pas shumë vitesh degën ...

... të tjerë suksese në këtë vit të ri shkollor, ne shpresojmë që t'iu kemi rikthyer edhe ju të rriturve ca nga emocionet e ditës tuaj të parë të shkollës.

Shkolla “Andon Zako Çajupi”

Familjarët e mërgimtarit nga Dragashi që humbi jetën në aksidentin në Serbi: N'rrugë

Gjilani ndërpret grevën, nga e marta nxënësit i kthehen procesit mësimor

Seanca e radhës është caktuar për më 2 prill ku do të thuhen fjalët përfundimtare të mbrojtjes së Iliq. Babai i AlmirAliut, Sedat Aliu në tv Shenja, ...

Ishallah zbardhet sa më shpejt ajo që ndodhi dhe të pastrohet emri i saj”. Fjalët dëgjohen në ambientet e shkollës së mesme ...

Ngacmimi në shkollë, shkak për vetëvrasjen e 10 vjeçarit

Shkup, 24 tetor - Partitë politike shqiptare në Maqedoni, në këtë fazë të zhvillimeve politike duhet të jenë si kurr më parë të bashkuar dhe të veprojnë ...

Ditaret-e-shkollave-foto-ridvan-slivova-01-1-780x439.jpg

Nëse Zoti të ka privuar dëgjimin, shteti shqiptar të heq mundësinë për t'u shkolluar

17 shkolla në Tiranë me koncesion, të gjitha kostot e projektit

Shpallen fituesit e edicionit të tretë të “Tirana Art Fest”, ja kush janë talentet e qytetit

Arsimi në grevë

VIDEO/ Skandal në shkollat 9-vjeçare në Tiranë, atje ku blihet dhe pihet hashash fare lehtë

Grevë në shkollat e Kosovës, nuk mbahet ora e parë e mësimit

Previous; Next

Fëmijët sulmojnë me gur autobusin nga Kosova, revoltohen udhëtarët (VIDEO)

Hani i Elezit nuk ka stacion të autobusëve. Foto: Kallxo.com

Kur vdekja ndjek një shkollë të mesme në një qytet të vogël në fund të viteve 1990, të gjithë transformohen.

autobuset-1.jpg

Festa e Fërgesës, prezantohen recetat e vjetra të gatimit të Shqipërisë së Mesme

Ndërron jetë ish-mundësi rekordmen Ramadan Martini, 7 herë kampion kombëtar në mundje

Një foto bardh e zi, e bërë më shumë se 40 vjet më parë flet më shumë se gjithë shkrimet që janë shkruar këto vite për poetin Havzi Nela.

Turqi: Sulmohet një shkollë, pesë nxënës të plagosur · Sulmohet nj shkoll, pes nxns t plagosur

Kukës/ 'Havzi Nela' probleme me infrastrukturën, drejtori i gjimnazit: 'Odisea' vazhdon prej 5 vitesh - Shqiptarja.com

Vendimi për fushatat në shkolla nga LGBT

Foto nga arkivi i Kosovës :

Madje dhe ndjekësit nga Lindja e Mesme në rrjetet sociale janë ndjerë konfuz kur kanë parë fotot e shkrimtares e cila për hir të së vërtetës ka një hijeshi ...

Misteri i varrit të Skënderbeut, si qëndron e vërteta

vazhdoj t'i dua shqiptarët (bisedë me Dr. Robert Elsie) Kjo intervistë është marrë shumë vite më parë. I ftuar në katedrën e albanologjisë në Mynih në vitin ...

Page 1

TAG ...

Autoritetet greke kanë arrestuar mbasditen e së hënës në pikën kufitare të Kakavijës, shtetasin Leonardo Rustemi nga Berati.

Nëse shihje “Instagramin” e prezantueses ditët e fundit, kuptohej një ndjesi optimizmi dhe lumturie në fotot e saj të reja, pasi kishte gjetur madje kohën ...

Foto ilustrim

“Mbretëresha e bukur e Linejnit” , komedia e shkruar nga Martin Mekdonah, do të ngjitet së shpejti në skenën e Teatrit Eksperimental nën regjinë e Kico ...

n e programit shkollor, edukata b?n kaq ndrjshi- me n? shtratet dhe fijet nevroze t? trunit sa t? siguroj? vep-

PËRVJETORI I KATËRT Mjedise plot ...

Lajmet e fundit

'Nuk ka kushte dhe shiu futet brenda'/ Nxënësit e shkollës së 'Gurit të Zi' në Shkodër, bojkot mësimit (VIDEO)

Nga nesër mësimi i rregullt në shkollën e mesme

Një nga risitë e anketës ka qenë zbulimi se, personat që duan të largohen janë më së shumti ata me paga të ...

Stresi.jpg

Numero u- toi një numër t,ë tërë XXV-vjetorit nico per il XXV Anuiversario dell' t'onë. Lënda është shkruar nga indipendenza Albanese. Novembre

Pajisje për pastrimin e ajrit në të gjitha shkollat e mesme të Shkupit

Në 12-vitet e shkollës deri më tani, 9-at që ka marrë numërohen me gishtat e dorës. 18-vjeçarja nga Elbasani, Aurela Kulloli, është shpallur maturantja e ...

Ashtu ...

Meta-tropoje.jpg

1.jpg

lindita.jpg

(Mbresa nga vizita një ditore në Mitrovicë, më 19 gusht 2017)

(BalkanWeb)

... protestë për t'u solidarizuar me studentët. Nga protesta, gazetari i Panorama, raportoi se kanë ardhur ushqime me kartonë, për të pasur për të gjithë.

Drama e 57-vjeçares së verbër: Më vranë djalin e dhëndrin, mbesa m'u zhduk në Austri

Qendra e qytetit Erseke

Ça i kishim pa lajmet. Thotë, 'Jo, more', tha, 'babë, a din sa ka ma shumë se ...

Matura/ Dalin rezultatet e provimeve të lëndëve me zgjedhje, ja ku t'i kontrolloni

... të jetë shkëputur nga ndonjë libër i shkollës 9-vjeçare por që nuk është identifikuar ende. Policia ka nisur hetimet për origjinën e këtij veprimi dhe ...

Një mesazh i shkurtër nga sureja El-Kehf

me gjitha senuel, e kemi pa se deri. Asht bt\\ reforma e shkolles se femijt ktshill shume gjana me Da mesme, e na e kemi llderruekryeke-

Eshtë njësh me natyrën, e njëkohësisht në fluturim, ashtu mes kullës dhe livadhit, mes oxhakut ku ka hiearki dhe fushës së gjerë nga ku nuk shënjohet asnjë ...

Përgjigjia që Rektorati iu ka kthyer studentëve

Minutë pas minute

tuna.jpg

Ne foto me nxenesit ne vitin shkollor 1975/1976

Marrë nga Panorama

27. Disa nga radiokronistët ...

Ishin pe shkolla të mesme, Akademi, Universitete, por këto institute ishin kufizue ndër qytete e ndër qandra ma të randsishme,

shkolla-e-mesme-partizani_1527261724-3031856.jpg

Art Anno 11 n.5 Dicembre 2013 pagina 24 (Vijon nga numri i kaluar

Arsimi: Shkolla e Mesme e Përgjithshme

I Librat që detyroheni t' i këndoni. NE RRUGEN E DIBRES Vegla dhe lëndë për inxhlnjeri 11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

cifti-1.jpg

Policia e Gjirokastrës ndalon 20 refugjatë nga Lindja e Mesme

MAS tërhiqet nga teksti unik për sistemin parauniversitar: Do jenë alternative, por jo më shumë se tre

Shkolla 'Ahmet Gashi' hap dyert për të rinjtë e Laprakës, Veliaj: Sporti na bën qytetarë më të mirë nesër

KUJDES ME FJALËN – Poezi nga DRITËRO AGOLLI

Foto nga festivali

Bashkia Tiranë, investimet në arsim, shkollat e kopshtet që do të rikonstruktohen

“Cilësia e dobët e tekstit shkaku kryesor i vështirësive” | Gazeta SHQIP Online

Operacioni 'Rruga e gabuar'/ 8 persona nga Gjirokastra, jepet masa e sigurisë për 32 të arrestuarit

Ndryshon procesi i emërimit të mësuesve në shkollat e mesme dhe 9-vjeçare. Duke nisur nga ky vit i ri shkollor, të gjithë mësuesit që do të shpallen fitues ...

Gjilani ndërpret grevën, nga e marta nxënësit i kthehen procesit mësimor

Del nga rruga një autobus me gjimnazistë në Suedi, 3 të vdekur

Ndërron jetë ish-mundësi rekordmen Ramadan Martini, 7 herë kampion kombëtar në mundje

Shkolla “Andon Zako Çajupi”

Dhjetëra nxënës dhe studentë kanë mbetur pa mësim për ditë me radhë. Për shkak të mungesës së energjisë elektrike dhe problemeve në shpërndarjen, ...

Në vendin tonë, një pjesë e nxënësve dhunohen në shkolla. Dhuna përdoret si mënyrë disiplinimi për të gjithë ata fëmijë që nuk u binden rregullave, ...

Tags: Cilat janë 10 shkollat më të shtrenjta që studiojnë fëmijët e miliarderëve të botës

Shkup, 24 tetor - Partitë politike shqiptare në Maqedoni, në këtë fazë të zhvillimeve politike duhet të jenë si kurr më parë të bashkuar dhe të veprojnë ...

Ishallah zbardhet sa më shpejt ajo që ndodhi dhe të pastrohet emri i saj”. Fjalët dëgjohen në ambientet e shkollës së mesme ...

Arsimi në grevë

PËRVJETORI I KATËRT Mjedise plot ...

Turqi: Sulmohet një shkollë, pesë nxënës të plagosur · Sulmohet nj shkoll, pes nxns t plagosur

Kukës/ 'Havzi Nela' probleme me infrastrukturën, drejtori i gjimnazit: 'Odisea' vazhdon prej 5 vitesh - Shqiptarja.com

shkolla gjirokaster

Nga nesër mësimi i rregullt në shkollën e mesme

Grevë në shkollat e Kosovës, nuk mbahet ora e parë e mësimit

Previous; Next

me gjitha senuel, e kemi pa se deri. Asht bt\\ reforma e shkolles se femijt ktshill shume gjana me Da mesme, e na e kemi llderruekryeke-

Kur vdekja ndjek një shkollë të mesme në një qytet të vogël në fund të viteve 1990, të gjithë transformohen.

Pesë poezi nga FASLLI HALITI

autobuset-1.jpg

Poeti grishë Zanën që, me te krah, të këndoj në «LAHUTË» ndodhjen historike të vitit 1878-1879 kur mbas vendimeve të padrejta të Kongresit të Berlinit, ...

Ishin pe shkolla të mesme, Akademi, Universitete, por këto institute ishin kufizue ndër qytete e ndër qandra ma të randsishme,

... protestë për t'u solidarizuar me studentët. Nga protesta, gazetari i Panorama, raportoi se kanë ardhur ushqime me kartonë, për të pasur për të gjithë.

n e programit shkollor, edukata b?n kaq ndrjshi- me n? shtratet dhe fijet nevroze t? trunit sa t? siguroj? vep-

Në errësirën e thinjur me flokë bore. Ndali çapin pranë staneve të heshtura. Kopeja e egër e pyjeve çame. S'dëgjohen të lehura, s'dëgjohen blegërima,

DEL NJ? HER? N? MUAJ 1gjs - ADRESA P?R REDAKSIN: Branko MERXHANI, Tiran? - P?R ADMINISRTAT?N: I/hami OABRAlll, Tiran? - ZYRAT E REflST?

Maqedonia, vend pjesërisht i lirë

Për Migjenin: Korrespondenca e Skënder Luarasit me Krist Malokin – Nga PETRO LUARASI

Përgjigjia që Rektorati iu ka kthyer studentëve

(Mbresa nga vizita një ditore në Mitrovicë, më 19 gusht 2017)

Studimi – Një studim i fundit në Kanada ka demonstruar se personat e moshës së mesme janë më të lumtur sesa të rinjtë. Pra kjo hedh poshtë besimin ose ...

Kancelarja Angela Merkel u distancua nga deklarata e fundjavës së kryetares së Partisë Socialdemokrate Gjermane, Andrea Nahles që ndoshta Gjermania duhet ta ...

Numero u- toi një numër t,ë tërë XXV-vjetorit nico per il XXV Anuiversario dell' t'onë. Lënda është shkruar nga indipendenza Albanese. Novembre

Mijëra hektarë pyje janë prerë në mënyrë ilegale. Prerja e tyre është bërë më së shumti nga kompanitë që kanë fituar kontrata për t'i pastruar ato.

NJERIU I ZI (1925) – Poemë nga SERGEJ ESENIN (1895-1925) – Përktheu FASLLI HALITI

Mikhail Arkadyevich Svetlov ka lindur në një familje të varfër hebreje. Ka botuar që në vitin1917. Dy vjet më vonë, Svetlov botoi pëmbledhjen e tij të parë ...

Mbreti kryen darkën, lirohet familjarisht nga petkat e ditës dhe në të holla, pështetet bri votres, ndezë kamishin, e tue pasë perpare geshtenja ...

Stresi.jpg

Lëfton luftën dhe fiton. Mbreti Ladisllav* gjëmon, Djek si Ferr, si vdekje pret. Ditën e Rushajevet*, Dhe nga fush' e kuqe gjak. Ikën, rent përpara tij

... të jetë shkëputur nga ndonjë libër i shkollës 9-vjeçare por që nuk është identifikuar ende. Policia ka nisur hetimet për origjinën e këtij veprimi dhe ...

I Librat që detyroheni t' i këndoni. NE RRUGEN E DIBRES Vegla dhe lëndë për inxhlnjeri 11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

Shkolla 'Ahmet Gashi' hap dyert për të rinjtë e Laprakës, Veliaj: Sporti na bën qytetarë më të mirë nesër

Lajmet e fundit

More qerrata Pëllumb!

Meta-tropoje.jpg

Kam dashur t'i gjeja dhe nipit tim të vogël një nuse. Andej nga Kosova në fshatrat e thella, Po kjo ka qenë një ëndërr pas zjarrit me flakë të kuqe

George Orwell (shqiptimi: Xhorxh Oruell), kishte lindur me emrin Erik Artur Bler (angl. Eric Arthur Blair), lindi me 25 qershor 1903 në Indi në fshatin ...

Është njoftuar renditja e shkollave të mesme private me performancën më të mirë bazuar në 7 treguesit e përzgjedhur nga Drejtoria Arsimore Rajonale Tiranë ...

“ME KËTE SHENJË DO TË FITOSH” – Poezi nga GJERGJ FISHTA – Përgatiti për botim: Fritz RADOVANI

1 / 7

Aksident i rëndë në kryeqytet, motoçiklisti goditet nga autobusi

Matura 2019, një provim më pak; vitin tjetër vetëm një lëndë me zgjedhje | Gazeta SHQIP Online

Një nga këngët më masive që këndonim në vitet shkollore me nxënë sit ishte kënga “Alfabeti shqip”. Një këngë që na bënte nostalgjik pë r udhë n e arsimit ...

Arsimtarët ...

... gjithprfshirs - UNICEF drejta e fmijve me pengesa n zhvillim pr arsimim: Qasja ndaj arsimit gjithprfshirs e mbshtetur n t drejtat. do fmij gzon t drejtn ...

tuna.jpg

Zana mallkon Shkjèt, të cilët, prej se ranë në Ballkan, s'iu ndanë kurrë Shqiptarëve. Poeti e qorton resht – amblen të lajë të nemunat e vajin, ...

Godina ...

333.jpg

Turqia proteston ndaj përpjekjeve për bllokimin e avionëve amerikanë F-35 - Bota Sot

273296.jpg

FINLANDA - Shifra dhe fakte nga fusha e arsimit: Më 2005 mësimi i gjuhës amtare

Kam kënaqësinë që në emër të qytetarëve të Komunës, t'i uroj nxënësit dh | 2017-11-15

Valë arrestimesh ndaj ish funksionarëve të Ministrisë së Drejtësisë, abuzuan me tenderat

Histori xhelozie😻 Kapitulli 19😻 U nisen me shku te tuana amo doktori si la

cifti-1.jpg

Eurostat: Shqipëria me pagën minimale më të ulët në Europë

EDWARD HIRSCH: Poezia mund të shpëtojë më pak shpirtëra nëse njerëzit nuk i kushtojnë vëmendje (Intervistë)

Nga punësimi te tarifa, zbardhen 11 vendimet për studentët

Për t'mos i humbur kurrë. Në kohëra të turbullta, Në atdheun plot ndryshime. Dhe ajo tani nga varri, pyet me plot dyshime : Dorë mizore, Pse m'vrave?

Profesor Thanas Xhillari është një nga pedagogët më të vjetër të Universitetit në degën e Matematikës.

Page 1

Mësimdhënësit e Dragashit në grevë – Kërkojnë mirëkuptim!

Ajo ka vlerësuar ecurinë e mbajtjes së testit në këtë Qendër të Testimit dhe përkushtimin e nxënësve për të përfunduar me sukses pyetjet, me të cilat po ...

Fëmijët e tu nuk janë bijtë e tu. Janë bijtë e bijat e vetë jetës. Ti i sjell në botë, por nuk i krijon. Janë pranë teje, por nuk të përkasi ty. Mund t'ua ...

Protesta e studentëve/Lindita Nikolla: Më plasi zemra kur dëgjova thirrjen: Po vjen rinia dhe jo ushtria(INTERVISTA)

Protesta më 16 shkurt/ Takim me strukturat e LSI-së në Kamëz, Kryemadhi: Këtë sistem të kalbur ta rrëzojmë sëbashku

bahtii.jpg

arbresh-per-lajme-1.jpg

Karroca e bashkisë që shpinte trupat pa jetë në banesën e fundit ose si quhej ndryshe “karroca e të varfërve” kishte atë ditë të 1 Qershorit të vitit 1885-s ...

shkolla.jpg